ОДРЖАН САСТАНАК(KICK-OF MEETING) СА ЦИЉЕМ АКРЕДИТАЦИЈЕ НОВОГ JOINT МАСТЕР ПРОГРАМА

Дана 4. априла 2024. године одржан је састанак на Универзитету примењених наука у Мерзебургу (Hochschule Merseburg – University of Applied Sciences) ради акредитације новог заједничког мастер програма под називом ‘Cooperative International Master Study Program Applied Chemistry – GeSeMAC (MSc)’. Програм је резултат сарадње између Универзитета у Крагујевцу, Државног универзитета у Новом Пазару и Универзитета примењених наука у Мерзебургу.

На састанку су присуствовали Проф. др Ненад Филиповић, ректор Универзитета у Крагујевцу, Проф. др Зоран Марковић, професор за науку Државног универзитета у Новом Пазару, др Дејан Миленковић, помоћник директора за научно-истраживачки рад Института за информационе технологије у Крагујевцу, заједно са колегама са Института, др Едина Авдовић и Марко Антонијевић, као и руководство Универзитета примењених наука у Мерзебургу.

У оквиру овог програма, колеге са нашег Института ће бити укључене као предавачи на мастер програму.“