Home » ДОДЕЛА ПРИЗНАЊА НА СВЕЧАНОЈ АКАДЕМИЈИ ИНСТИТУТА ЗА ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ КРАГУЈЕВАЦ

На свечаној академији поводом обележавања пет година од оснивања Института за информационе технологије Крагујевац, проф. др Зорану Марковићу је свечано уручена повеља као знак захвалности за његов допринос развоју Института. Такође, уручене су захвалнице истакнутим појединцима и организацијама за њихов допринос у развоју Института:

• Министарству науке, технолошког развоја и иновација Републике Србије;
  • Проф. др Ненаду Филиповићу, ректору Универзитета у Крагујевцу;
  • Природно-математичком факултету у Крагујевцу;
  • Факултету инжењерских наука у Крагујевцу;
  • Граду Крагујевцу.

На свечаној академији додељене су и годишње награде Института за 2023. годину:

• Др Дејану Миленковићу, научном саветнику, за највећи број бодова у пољу природно-математичких наука.
  • Др Миљану Милошевићу, вишем научном сараднику, за највећи број бодова у пољу техничко-технолошких наука.
  • Марку Антонијевићу, истраживачу сараднику, за најбољег младог истраживача у пољу природно-математичких наука.
  • Ани Мирић, истраживачици приправници, за најбољег младог истраживача у пољу техничко-технолошких наука.

Поред годишњих награда, додељене су и награде за најбоље истраживаче у претходних пет година:

• Др Едини Авдовић, вишој научној сарадници, за најбољег истраживача у пољу природно-математичких наука.
  • Др Миљану Милошевићу, вишем научном сараднику, за најбољег научника у пољу техничко-технолошких наука.

Ова признања и награде истичу важност и значај рада појединаца и институција у доприносу развоју Института и унапређењу науке и технологије у региону и шире.